os. Zygmunta Starego 13 C lok. nr 20
Nasze osiągnięcia

Fundacja dla Seniora zorganizowała w Poznaniu projekt pt. „Senior w kawiarni”. W ramach tego projektu w wytypowanych kawiarniach osoby starsze miały możliwość zamówienia kawy lub herbaty za cenę 1 złotego. Celem tego projektu było zachęcenie poznańskich seniorów do wyjścia z domu i uczestniczenia w życiu społecznym, a więc do aktywizacji lokalnej społeczności, a przede wszystkim zachęcenie seniorów do integracji ze środowiskiem lokalnym.

Dla studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Fundacja dla Seniora zorganizowała konkurs pt. „Nie odwracaj się” na opracowanie koncepcji ogólnopolskiej kampanii społecznej. Celem konkursu było zwiększenie społecznej aktywności obywatelskiej wobec osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem integracji pokoleń wyzwalającej tolerancję i szacunek wobec osób starszych.

Fundacja dla Seniora wydawała dla osób starszych miesięcznik „Kurier dla Seniora”, w którym oprócz bieżących informacji, w dziale „Rozmowy Kuriera dla Seniora”, były publikowane między innymi wywiady pt, „Dlaczego nieznajomość prawa szkodzi”, czy też „Kuchnia i Medycyna”. W wywiadach brali udział prawnicy, w tym znany w środowisku poznańskim notariusz oraz lekarze.

Program „Godnie mieszkać” skierowany był  do osób starszych, właścicieli mieszkań, którzy ze względu na zaawansowany wiek i niepełnosprawność nie radzili sobie z drobnymi remontami w swoim mieszkaniu. W ramach tego programu odnowione zostało poprzez drobne naprawy 18 mieszkań. Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu remonty mieszkań, Fundacja dla Seniora kontynuować będzie program w miarę możliwości finansowych.

Finansowanie celów statutowych Fundacji dla Seniora jest możliwe dzięki wsparciu wszystkich tych, którym nie jest obojętny los osób starszych. Cenna jest każda forma udzielonego wsparcia.